Yhteystiedot

Sisä-Savon seutuyhtymä, Jalkalantie 6, 77600 SUONENJOKI
Vaihde 0207 464 600

HALLINTO / TOIMISTO

Olli Tiainen, olli.tiainen(at)suonenjoki.fi
toimitusjohtaja
0207 464 624

Pauliina Kovanen, pauliina.kovanen(at)suonenjoki.fi
talous- ja henkilöstösihteeri
0207 464 636

Terttu Nuutinen, terttu.nuutinen(at)suonenjoki.fi
markkinointiassistentti
0207 464 610

Toni Harjunen, toni.harjunen(at)suonenjoki.fi
ATK-tuki
0207 464 623

ELINKEINOASIAMIEHET

Tervon ja Vesannon elinkeinotoimisto

Tervo
Kunnan virasto
Tervontie 4
72210 Tervo

Vesanto
Kunnan virasto
Sonkarintie 2
72330 Vesanto

Sari Tulila, sari.tulila(at)vesanto.fi
elinkeinoasiamies
0207 464 640

Rautalammin elinkeinotoimisto
Kuopiontie 11
77700 RAUTALAMPI

Pekka Kilpimaa, pekka.kilpimaa(at)rautalampi.fi
elinkeinoasiamies
0207 464 650

Suonenjoen elinkeinotoimisto

Olli Tiainen, olli.tiainen(at)suonenjoki.fi
toimitusjohtaja
0207 464 624

YRITYS SUOMI, SISÄ-SAVO

Olli Kokander, olli.kokander(at)suonenjoki.fi
yrityspalvelupäällikkö
0207 464 645

RAUTAINEN SAVO - PALVELUT

Martti Kettunen, martti.kettunen(at)suonenjoki.fi
teollisuusasiamies
0207 464 622


FUTURIA - ELINTARVIKEKEHITYS

Urpo Hirvonen, urpo.hirvonen(at)suonenjoki.fi
tuotekehitys, tuotannon optimointi
0207 464 626

Vuokko Niemitalo, vuokko.niemitalo(at)suonenjoki.fi
laadunhallinta
0207 464 629

KAISTA SAVOON

Minna Jaakkola, minna.jaakkola(at)futuria.fi
viestintäpäällikkö
0207 464 646

KARITSAA KAIKILLE

Jari Korhonen, jari.korhonen(at)futuria.fi
asiamies
0207 464 627

LUONTOMATKAILUHANKE

Tarja Kekäläinen, tarja.kekalainen(at)suonenjoki.fi
projektipäällikkö
0207 464 615

Antti Tulila
, antti.tulila(at)tervo.fi
projektityöntekijä
0207 464 616

MARJAOSAAMISKESKUS

Raija Kumpula, raija.kumpula(at)suonenjoki.fi
Marjaosaamiskeskuksen johtaja
0207 464 630

Jari Känninen, jari.kanninen(at)suonenjoki.fi
koetila, marjanviljelyn kehittäminen, lajikeseurannat, tiedotus
0207 464 633

Markku Levy, markku.levy(at)suonenjoki.fi
marjanviljelyn valmennusohjelmat, talous- ja spv-neuvonta
0207 464 632

Eeva Leppänen, marja.suonenjoki(at)gmail.com
Erikoisneuvoja, laatu ja viljely
040 128 2980

« Syyskuu 2017 »
 MTKTPLS
3528293031123
3645678910
3711121314151617
3818192021222324
392526272829301